Quantcast
Channel: Širšių lizdas
Viewing all 224 articles
Browse latest View live

Varškės pyragas "Angelo ašaros"

$
0
0

Dėl šio pyrago vienoje humoristinėje maisto gaminimo grupėje facebook'e buvo kilusi masinė isterija, kuri man priminė tarp daugybės išsaugotų - pasimetusį receptą. Mes varškės pyragus mėgstam, tad pagaliau prisiruošiau ir aš. Ir žinote ką? Man pyragas nepatiko. Nėra taip, kad jis neskanus, bet jo išskirtinumas tik vienas - ašarėlės. Esminis mano nusivylimas buvo dėl varškės sluoksnio. Jis priminė...varškės sūrelį. Man norėjos puresnio ir lengvesnio varškės sluoksnio. 



Taigi, mums reikės (22-24 cm skersmens torto formai): 
Pagrindui:
150 g (1 puodelio) miltų
1 AŠ kepimo miltelių
80 g šalto sviesto
žiupsnio druskos
25 g (2 VŠ) cukraus
1 mažo kiaušinio

Varškės masei:
500 g varškės (naudojau pusriebę)
100 g cukraus
3 kiaušinių tryniai
1 VŠ manų kruopų
100 g grietinės
2 AŠ vanilinio cukraus
žiupsnio druskos

Sufle:
3 baltymų
žiupsnio druskos
5 VŠ cukraus

Paruošimas:
  1. Pagrindui skirtus miltus, kepimo miltelius, druską ir kubeliais pjaustytą sviestą sukapojame iki trupinių.
  2. Suberiame cukrų, išmaišome.
  3. Įmušame kiaušinį ir užminkome tešlą.
  4. Tešlą suvyniojame į maistinę plėvelę ir dedame pusvalandžiui į šaldyvuvą.
  5. Visus varškės masei skirtus produktus išmaišome iki vientisos masės. Aš tą dariau blenderio pagalba.
  6. Atsegamą torto formą išklojame kepimo popieriumi, šonus patepame sviestu.
  7. Tešlą paskirstome ant kepimo formos dugno, ant viršau supilame paruoštą varškės masę.
  8. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 30 min. Aš kepiau 35 minutes.
  9. Sufle skirtus baltymus su žiupsneliu drukos plakame kol susidarys standžios putos. 
  10. Po šaukštą dedame cukrų ir plakame kol balymaų putos bus standžios ir blizgios.
  11. Ištraukiame pyragą iš orkaitės, ant viršaus paskirstome baltymus ir dar kepame 10 minučių, kol baltymai gražiai parus.
  12. Pyragą galima palikti praviroje išjungtoje orkaitėje atvėsti.
  13. Kaip ir visi varškės pyragai, šis skaniausias atvėsęs. Pyragui vėstant ir išsiskiriant drėgmei, įvyksta "stebuklas" - ant sufle pasirodo lašeliai "angelo ašaros".
Skanaus!


Šaltinis: Tango su samčiais

P.S. turiu nuojautą, kad receptas evoliucionavo iš šio.





Paprastos salotos su lašiša

$
0
0

Darbe pietums dažniausiai valgau savo atsineštą maistą. Kartais vakarienę gaminu taip, kad užtektų ir rytojaus pietums, kartais susimeistrauju ką nors specialiai. Kartais labai tingiu, kartais neturiu fantazijos. Tada gelbsti paprasti, bet neprasti, o neretai ir labai skanūs patiekalai, jei taip galima juos pavadinti. 
Šios salotos vienos iš elementarių, bet labai skanių serijos. Darbo tik supjaustyti pomidorą, ir lašišą, jei nusipirkote nepjaustytą. Kartais aš šias salotas susimeistrauju tiesiog darbe. Rytojui "standartinę" komplektaciją papildysiu virtu kiaušiniu, neabejoju - bus gerai.


Taigi, mums reikės (1 porcijai):
2-3 saujų gražgarsčių (rucola)
1 pomidoro ar saujos vyšninių pomidoriukų
trupučio smulkinto poro (nebūtina)
1 VŠ kaparėlių
sūdytos ar šaltai rūkytos lašišos
1-2 VŠ alyvuogių aliejaus
citrinos sulčių pašlakstyti lašišą
1 virto kiaušinio
pipirų, druskos (druską barstau tik prieš valgydama, kad nepavandenytų pomidorai)

Paruošimas:
Inde, kuriame nešimės salotas į darbą, sluoksniuojame: salotas, pjaustytus pomidorus, smulkintą porą, jei naudojame, pjaustytą lašišą, kaparėlius. Pašlakstome aliejumi, citrinos sultimis.
Supjaustome kiaušinį.
Pagardiname pipirais.
Druska gardiname tik prieš valgį.

Skanaus!


P.S. Kartais aš pirmu sluoksniu dedu virtus grikius, kad būtų sočiau.

Cinamono juostelių pyragas

$
0
0

Būtent šį cinamono juostelių pyragą kepu jau antrą kartą - kartais tokie kepiniai tiesiog būtini geros nuotaikos ir laimės hormonų gamybai :) Panašų mielinį cinamono juostelių pyragą esu kepusi ir anksčiau. Bet tai buvo prieš tris metus, tad tikrai negalėčiau palyginti abiejų pyragų. Teisa, pagaminti šį pyragą gal kiek sudėtingiau (jei tešla ruošiama kombainu ar duonkepe, ši sąlyga negalioja :) ). Dėl vienos priežasties - į tešlą dedame sąlyginai nedaug miltų, dėl ko tešla gaunasi gana skysta, o kepinys toks minkštas, purus.
Mielinės bandelės skonio iš principo, tikriausiai, aprašinėti nereikia. Parašysiu tik tiek, kad pati bandelė/juostelė yra tikrai minkštutė ir lengva. Mano vaikigalis sukapojęs nemažą dalį pyrago su puodeliu pieno, visą vakarą suko ratus apie stalą, ir kiek jį matydavau, vis turėdavo rankoje pyrago juostelę.
Beja, vieną kartą, trečdalį iškočiotos tešlos pabarsčiau pjaustyto obuolio gabalėliais. Tad vienas pyrago galas gavosi su obuoliais. Man labai patiko - jie suteikė gaivumo, lengvos rūgštelės.
Pyrago tešla dėl santykinai nedidelio kiekio miltų gaunasi labai skysta, tad minkyti rankomis jos tikrai nepavyks. Aš tešlą minkiau duonkepėje, Aguonėlė, kuri ir pasidalino receptu, - kombaino pagalba. Jei neturėčiau duonkepės, dėl šio skanaus pyrago, galbūt surizikuočiau tešlą užminkyti su mikserio ir tų raitytų antgalių pagalba, bet čia tik šiaip mintis - nebandžiau, tad garantuoti negaliu.




Taigi, mums reikės (1 kekso dydžio pyragui):
Tešlai:
325 g + 50 g miltų (aš naudoju 550 tipo miltus)
55 g cukraus
15 g šviežių mielių (aš dėjau 1 AŠ sausų)
žiuspnio druskos
56 g sviesto
80 g pieno
60 g vandens
2 kiaušinių
1 AŠ vanilinio cukraus

Cinamoniniam įdarui:
65 g cukraus
1 AŠ cinamono
žiupsnelis muskato (aš asmeniškai kitą kartą gal jo ir nedėčiau)
50 g sviesto, ištirpinto ir atvėsinto


Paruošimas:

  1. Sviestą, pieną, vandenį cukrų, vanilinį cukrų ir druską pakaitiname, kad ištirptų sviestas. Atvėsiname, kad būtų vos šilčiau nei kūno temperatūra. Aš kaitinu viską, išskyrus pieną, ir tada įpilu šaltą, kad greičiau viskas atvėstų.
  2. Jei tešlai užmaišyti naudojate duonkepę, į ją supilame atvėsusį skystą mišinį, paplaktus kiaušinius, ant viršaus užsijojame miltus, beriame miels ir paleidžiame minkyti tešlą. Tešlą ruošiant kombaine, miltus beriame į kombaino indą, bemaišant pilame pravėsusį skystą mišinį. Kai išsimaišo tolygiai, supilame paplaktus kiaušinius ir paliekame minkytis 10 min.
  3. Užminkytą tešlą uždengiame rankšluosčiu ir paliekame pakilti dvigubai valandai- pusantros.
  4. Tešlai pakilus, ant stalviršio beriam likusius 50 g miltų, verčiame tešlą ir išminkome. Paliekame vėl pailsėti kelioms minutėms.
  5. Iškočiojame tešlą į maždaug iki 0,5 cm storio stačiakampį.
  6. Sviestą, skirtą įdarui, tolygiai paskleidžiame ant iškočiotos tešlos. Vieną kartą aš patingėjau terliotis sviestą tirpdant ir kambario temperatūros sviestą tiesiog tolygiai paskirsčiau ant tešlos.
  7. Pabarstome cukraus, cinamono ir muskato mišiniu. Jei muskato nelabai mylit, galite nedėti. Kaip rašiau viršuje, kartą pabarsčiau smulkiai pjaustyto obuolio kuelių - puikiai tiko.
  8. Pateptą ir apibarstytą tešlos stačiakampį supjaustome juostelėmis. Apie 5 cm pločio. Juosteles sudedame vieną kitos ir supjaustome pagal kepimo formos plotį.
  9. "Sustatome"juosteles į kepimo formą. Aš kepu silikoninėje kekso formoje, tad niekuo netepu ir neiškloju. Kepant metalinėje kepimo formoje, patarčiau pirmiausia ją ištiesti kepimo popieriumi.
  10. Kepame iki 180 laipnsių įkaitintoje orkaitėje apie 45 minutes. Kepimo laikas priklauso nuo orkaitės, tad stebėkite kepinį, jei per daug keps viršus, pridengiame jį folija.

Skanaus!


Šokoladiniai vafliai

$
0
0

Sekmadieniais mes visada pusryčiams valgome blynus (šeštadieniais - pirato akį). Ir kažkada sau teko pripažinti liūdną tiesą, jog repertuaras kartojasi: dažniausiai tai būna vokiškas blynas (dutch baby), kurį mes vadiname "blynas kaip skrybėlė",  dar kartais būna varškės blynai, ir rečiausiai, kažkada buvę patys pačiausi - pūsti blynai su kefyru. Aptingau?
Todėl artėjant Užgavėnėms pajaučiau poreikį išbandyti naują receptą. Kaip tik, išvakarėse, vaikas užsisakė "čirvinių" blynų, tad paieškos laukas iš karto susiaurėjo. Bet vis tiek norėjosi kažko...kitokio... Pasirinkau patį pirmą google paieškos "chocolate waffles" rezultatą.

Vafliai labai šokoladiniai. Ne per saldūs. Nuostabiai tinka su aviečių uogiene ir natūraliu jogurtu. Aš priblokšta nebuvau, bet mano šeimynai labai patiko. Pagal originalų receptą į tešlą reikėjo dėti ne mažiau 70 proc. kakavos juodojo šokolado, bet aš, pažinodama savo valgytojus, jį pakeičiau šokoladiniu Kalėdų seneliu, kuris papildomai pasaldino blynus.


Taigi, mums reikės (3 porcijoms):
Sausam mišiniui:
150 g (1 puodelio) miltų
1/4 puodelio nesaldintos kakavos
40 g (1/8 puodelio) rudojo cukraus
1/2 AŠ sodos
1 AŠ kepimo miltelių
1 AŠ vanilinio cukraus
1/2 AŠ druskos

Šlapiam mišiniui:
2 trynių
1 puodelio pasukų, kefyro (aš naudojau natūralų jogurtą)
1/4 alyvuogių aliejaus (naudojau saulėgrąžų)

3 baltymų

180 ml smulkinto karčiojo šokolado (aš keičiau trupintu pieniško šokolado Kalėdų seniu)

1 puodelis = 236 ml 

Paruošimas:
  1. Miltus įsijojame į dubenį. Ten pat suberiame visus sasuso mišinio produktus ir išmaišome.
  2. Miltuose padarome duobutę ir į ją supilame visus šlapio mišinio produktus.
  3. Šakute paplakame visus šlapius produktus ir po truputį užgriebiant miltus, užmaišome tešlą.
  4. Baltymus mikserio pagalba išplakame iki minkštų putų. Dalimis įmaišome į tešlą.
  5. Įmaišome šokoladą.
  6. Kepame įkaitintoje vaflinėje.
Skanaus!


Šaltinis: Bon Apetit

P.S. O man taip norisi, kad žiema dar sugrįžtų.....



Žemoje temperatūroje kepta lašiša ir salotos su ja

$
0
0

Kažkada iškepiau lašišą taip, kad ji buvo tarsi stiklinė. Ne perkepusi, ne per sausa, o sultinga ir tirpstanti burnoje. Man taip pavyko visiškai atsitiktinai. Ir kai pamačiau šį receptą, ilgai netruko ir jis jau buvo ant mūsų stalo vakarienei (tik štai pasidalinti šiek tiek užtruko).
Neapsiėjau be nuotykių - file parduotuvėje nebuvo, o aš buvau "užsiskiedusi", kad vakarienei bus būtent taip paruošta lašiša, tad pirkau didkepsnius. Akivaizdu, kad didesni gabaliukai kepa ilgiau, bet aš neįvertinau, kad tieeek (po 45 minučių - progreso nesimatė). Galiausiai (labai norėjome valgyti) orkaitės temperatūrą padidinau iki 75 laipsnių, tad rezultatas gal ir ne toks, koks turėjo būti, bet vis tiek super geras. Tikrai kartosiu dar - taip kaip reikia.




Taigi, mums reikės (2 valgytojams):
Lašišai:
2 lašišos file, be odos, kambario temperatūros
druskos

Salotoms (kiekius parinkti pagal alkanumo laipsnį ir pomėgius):
1 puodelio žaliųjų žirnelių (žiemą šaldytų), manau puikiai tiktų ir šparaginės pupelės
2 vidutinių bulvių (ne krakmolingų)
Šviežių krapų (žiemą šaldytų)
svogūnų laiškų (žiemą poro)

Padažui:
1 VŠ grūdėtųjų garstyčių
1-2 VŠ citrinos sulčių
3 VŠ alyvuogių aliejaus
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Lašišą pabarstome druska ir paliekame 20 minučių kambario temperatūroje įsisūrėti.
  2. Dedame lašišą į iki 55 laipsnių įkaitintą orkaitę. 
  3. Kepame apie 20-25 minutes, kol pasirodys baltos žuvies sultys. Patikriname šakute, lašiša jau turėtų sluoksniuotis. Jei kepame lašišą, išimtą iš šaldytuvo, ar didkepsnius, kepimas užtruks ilgiau. Dėl žemos temperatūros nesibaiminkite, žuvis tikrai iškeps, o rekomendacija žuvies vidinei temperatūrai (jei turite maisto termometrą) - 55-62 laipsniai.
  4. Salotoms skirtas bulves išverdame, žirnelius nuplikome verdančiu vandeniu, jei jie šaldyti - sumetame į verdantį vandenį ir po minutės nupilame. 
  5. Padažui skirtus produktus sumaišome.
  6. Į dubenį dedame stambiai pjaustytas bulves, žirnelius, dedame lašišą, barstome krapus ir porus bei viską vainikuojame padažu.
Skanaus!

Brokolių salotos su džiovintomis spanguolėmis

$
0
0

Brokolių salotos su spanguolėmis beigi liaupsės šioms salotoms, po mano akimis švysčiojo jau seniai. Šis receptas tikrai jokia naujiena. Bet aš kažkaip vis nepatikėdavau, kad jos toookios geros. Bet kai mano mama paskambinusi pasakė, "žinai, vakar buvau gimtadienyje ir valgiau nerealiai skanias salotas su brokoliais ir...ir...", aš kažkaip nesunkiai užbaigiau mintį "...su džiovintmis spanguolėmis". Ir atspėjau. Tai kaip tada jų negaminti, kai mama, atvažiuodama į svečius atsiveža brokolio galvą, džiovintų spanguolių ir netgi majonezo???
Ir ką gi, salotos skanios, įdomios, o ir didžiąja dalimi sveikos. Viena iš priežasčių, kodėl jų negaminau iki šiol, tai, jog namuose vienas iš valgytojų neleidžia net į varškės apkepą džiovintų spanguolių ar razinų įdėti. Tad kur jau čia salotos, maniau. Ir ką gi nr.2: labai patiko net ir džiovintų vaisių neketėjui. Salotas gaminau kelis kartus kaip garnyrą. Valgėme jas su orkaitėje keptais šonkauliukais, kitą kartą - su keptu kalakuto kumpiu - labai tiko.




Taigi, mums reikės (3-4 valgytojams kaip garnyras):
1 brokolio galvutės
saujos džiovintų spanguolių
vidutinio dydžio mėlynojo svogūno (galima keisti poru)
saujelės gliaudytų saulėgrąžų
druskos, pipirų
majonezo (pasak mano mamos, kuri mane priverstinai supažindino su šiuo receptu, skaniausia su Hellmans majonezu. Kadangi ji jo net atvežė - tik su juo ir tebandžiau)

Paruošimas:
  1. Saulėgrąžas pakepiname sausoje keptuvėje.
  2. Nupjauname brokolio žiedynus, juos susmulkiname ir beriame į dubenį, kuriame maišysime salotas.
  3. Svogūną smulkiai supjaustome ir beriame pas brokolius.
  4. Į tą patį dubenį beriame spanguoles, pakepintas saulėgrąžas, pagardiname druska, pipirais ir įmaišome majonezą.
  5. Man skaniau, kai salotos kiek pastovi ir įsiskonėja.
Skanaus!

P.S. Į šias salotas įdėjus rūkytos ar keptos vištienos - būtų puikiausi pietūs dėžutėje. 








Keptas kalakuto kumpis

$
0
0
Kalkuto kumpį jau kepiau ne vieną kartą. Kalakuto - nei karto. Visų pirma dėl to, kad tokį paukštį suvalgyti yra ką veikti (visų antra - žalio supratimoneturiu, kaip tokį žvėrį skaniai iškepti), o štai kumpis - kaip tik savaitgalio pietums. Su kalakuto kompiu išbandžiau ir prie orkaitės priklausantį termometrą, kurio vis neprisiruošiau panaudoti net pusantrų metų. net nežinau kodėl. Baisiai geras daiktas, kai nuojauta ne tokia gera. 
Pirmą kartą kepimą teko kartoti, mat prisiskaičiau apie žemiausią toleruotiną temperatūrą,  berods 76 laipsnius. Įdūrus pradėjo tekėti toli gražu ne skaidrios sultys, tad kumpį kišau atgal į orkaitę ir kepiau iki 82 laipsnių. Paskutinį, nuotraukose užfiksuotą, kartą per vėlai apsižiūrėjau, kad baigėsi kepimo maišas, tad kepiau uždengusi folija ir visiškai pamiršau į pabaigą ją nudengti, kad odelė apskrustų. Tad pasiekus mėsai 82 lapsnių temperatūrą, aš kumpį dar kartą įkišau į orkaitę paskrudinti odelei. Mano mama, gana skeptiškai žiūrėjo į visą procesą, bet valgydama turėjo pripažinti, kad mėsytė sultinga, minkšta ir ne perkepusi.



Taigi, mums reikės: (~5 valgytojams)
~1 kg kalakuto kumpio
1,5 AŠ druskos
1 AŠ grūdėtųjų garstyčių (kitą kartą vietoje garstyčių šliūkštelėjau balzaminio acto)
1 AŠ medaus
3 skiltelių česnako
pluoštelio čiobrelių ir rozmarino
pipirų

Paruošimas:

  1. Kumpio marinavimui skirtą druską, garstyčias (arba balzaminį actą), medų, smulkintą česnaką, smulkintus čiobrelius ir rozmariną sumaišome. 
  2. Gautu marinatu kruopščiai aptepame nuplautą ir nusausintą kalakuto kumpį, dedame jį į maišelį (aš visą marinątą suverčiu į maišelį, dedu kumpį ir tada jau per maišelį gerai įmasažuoju).
  3. Kumpį dedame į šaldytuvą ir marinuojame bent kelias valandas, o geriausiai per naktį.
  4. Pasimarinavusį kumpį dedame į kepimo rankovę. Aš iš karto įsmeigiau prie orkaitės integruotą termometrą. Termometrą kišame į storiausią mėsos vietą taip, kad jis nesiliestų prie kaulo.
  5. Kepame iki 190 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie  1,5 val. arba kol mėsos temperatūra pasieks 82 laipsnius (na dėl šventos ramybės, galima ir iki 84-86 laipsnių pakepti). Jei termometro neturime, tuomet kai jau nuojauta sako, kad kumpis turi būti iškepęs, duriame su šakute ar peiliu ir stebime, kokios sultys išbėga. Jei skaidrios - mėsa iškepusi.
  6. Išimame iš orkaitės, ir leidžiame pastovėti 10-15 min.
  7. Likus pusvalandžiui iki kepimo pabaigos, į skardą beriame skiltelėmis supjaustytas, su prieskoniais, druska ir aliejumi išmaišytas bulves.

Skanaus!




Orkaitėje su cinamonu ir apelsinais kepta višta

$
0
0

Ši aromatinga višta puikavosi ant mūsų kalėdinio stalo, bet tikrai tiks ir papuoš ir velykinį. Tad jei dar vis sudarinėjate velykinį valgiaraštį, idėja Jums! 

Taigi, mums reikės:
1,5 - 1,7 kg vištos
1 AŠ cinamono
1 VŠ druskos
1/3 tarkuoto muskato riešuto, arba 1/2 AŠ šaukštelio malto muskato 
~2 apelsinų

Paruošimas:
  1. Vištą nuplauname, nusausiname ir įtriname druskos, cinamono ir muskato mišiniu.
  2. Į vištos pilvą įkišame kruopščiai nuplautus ir supjaustytus apelsinus. Originale buvo vienas, nepjaustytas apelsinas. 
  3. Supančiojame vištą, kad mėsa tolygiai iškeptų, ir neapdegtų labiausiai atsikišę dalys.
  4. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 1,5 valandos. Ar višta iškepusi patikriname įsmeigę į storesnę vietą peilį. Jei teka skaidrios sultys - višta iškepusi.
Skanaus!


Šaltinis: Žurnalas "Beatos virtuvė", 2014 m. Žiema/Nr. 1







Prieš 1 metus: Dryžuota želė
Prieš 2 metus: Vaniliniai sausainiai
Prieš 5 metus: Plovas

Mielinė pynė su šokoladu, cinamonu ir graikiškais riešutais

$
0
0

Šią pynę kepiau jau du kartus. Abu kartus nufotografuoti rezultato nepavyko - nespėjau - per daug geras. O ar gali būti kitaip - minkšta, puri pynė su šokoladu, cinamonu ir riešutais. 
Tešlos paruošimui aš naudojau duonkepę. Valerija, kurios tinklaraštyje nusižiūrėjau šį receptą, tai darė rankomis. Man dedant tešlą į šaldytuvą atrodė, kad tešla per skysta ir nieko nesigaus, bet tešla pakilo, sviestas sustingo ir viskas buvo tiesiog puikiai. Na, o vertinant tešlos skystumą, aš pati kažin ar rįžčiausi ją minkyti rankomis, tad iš savo pusės rekomenduočiau pasitelkti pagalbon virtuvės prietaisus (kombainus, duonkepes, ar bent jau mikserį su tešlos minkymo antgaliais).



Taigi, mums reikės:
Pynei:
270 g miltų
1/3 AŠ druskos
50 g cukraus
65 ml šilto vandens
15 g šviežių mielių
2 kiaušinių
75 g sviesto (kambario temperatūros)

Įdarui:
75 g šokolado
50 g sviesto
2 VŠ cinamono
1 saujos graikiškų riešutų

Paruošimas:
  1. Mieles sutriname su šaukštu cukraus ir įpilame šilto vandens.
  2. Miltus persijojame, sumaišome su druska ir likusiu cukrumi.
  3. Miltuose padarome duobutę, supilame mieles išmaišytas vandenyje, įmušame du kiaušinius ir minkome, kol tešla bus vientisa.
  4. Sviestą supjaustome gabaliukais ir po vieną įminkome į tešlą.
  5. Suminkytą tešlą sugormuojame į kamuoliuką, uždengiame plėvele ir dedame nakčiai į šaldytuvą.
  6. Kitą rytą, tešlą iškočiojame į stačiakampį, 0,5 - 1 cm storio. Viena jo krašinė turi būti tokio ilgio kaip keksinė forma, kurioje kepsime pynę. 
  7. Įdarui skirtą šokoladą kartu su sviestu ištirpdome vandens vonelėje (kaitiname puodą su vandeniu, ant kurio dedame dubenėlį su šokoladu ir sviestu taip, kad dubenėlis nesiliestų su vandeniu). Atvėsiname.
  8. Šokoladą tolygiai paskleidžiame ant tešlos, pabarstome cinamonu ir smulkintais graikiškais riešutais.
  9. Suvyniojame tešlą į volelį, perpjauname ir supiname į virvelę, stengiantis, kad pjūvis būtų viršuje. 
  10. Antrą kartą kepdama užsisvajojau ir suvyniojau ne per tą kraštinę ir gavosi per ilgas volelis, tad kepiau ne stačiakampėje, o apvalioje (su skyle) kekso formoje. 
  11. Perkeliame į kepimo formą ir paliekame 1 valandai pakilti.
  12. Kepame iki 190 įkaitintoje orkaitėje 30 minučių.
  13. Kol kepa pynė, pasiruošiame sirupą. Vandenį ir cukrų pilame į nedidelį puodą ir kaitiname kol užvirs. truputį paverdame, kol ištirps cukrus. Sirupas neturi būti labai tirštas.
  14. Iškepusią pynę, kol karšta aptepame sirupu. Reikia sunaudoti visą sirupą (net jei ir atrodys kad jau gana ir bus per daug).
Skanaus!


Šaltinis: Cukerka






Prieš 1 metus: Dryžuota želė
Prieš 2 metus: Vaniliniai sausainiai
Prieš 3 metus: Karlsono bandelės

Nekeptas šokoladinis varškės tortas

$
0
0

Velykoms ketinau gaminti tiramisu. Panašu, kad ne aš viena, nes apvažiavusi keturias parduotuves (Maxima, Rimi, Iki, Šilas) neradau maskarponės nei vienoje. Paskutinėje parduotuvėje supratau, kad reikia greitai keisti planus. Kaip tik tą dieną ryte varčiau pernykštį Beatos virtuvės pavasario žurnalą ir miglotai prisiminiau šio torto nuotrauką - teko greitai reorganizuoti pirkinių krepšelį, bandant "primesti" ko jam gali reikėti. Grietinėlės ir sausainių prisipirkau tris kartus per daug.
Tortas lengvai pagaminamas, nesudėtingas ir tuo pačiu skanus. Sodrus šokoladinis skonis. Avietės ir mėtos, kurias naudojau papuošimui, labai tiko ir suteikė gaivią atsvarą, nes gi iš "varškė+šokoladas+grietinėlė" lengvumo ir gaivumo tikrai nereikėtų tikėtis. 




Taigi, mums reikės (24 cm skersmens atsegamai torto formai):
Pagrindui:
180 g sviestinių sausainių (naudojau Selga šokoladinius)
50 g sviesto

Įdarui:
600 g kreminės varškės arba grietinėlės sūrio (naudojau President pertrintą varškę)
250 g juodojo šokolado
1 skardinės (395 g) kondensuoto pieno
200 ml 35 % riebumo grietnėlės
12 g (1 VŠ) želatinos (aš galiausiai panaudojau maždaug pusę, gal vos daugiau. Įdaras gavosi pakankamai tvrtas, bet tuo pačiu dar kreminis, ne kietas)
100 ml vandens

Papuošimui:
aviečių, gali būti šaldytos
mėtų lapelių

Paruošimas:
  1. Torto formą, kurioje stingdysime tortą, išklojame kepimo popieriumi, o šonus patepame sviestu, kad vėliau lengviau išsiimtų.
  2. Sausainius sutriname iki smulkių trupinių. Aš naudojau blenderį.
  3. Sviestą ištirpiname, sumaišome su sausainių trupiniais, supilame į torto formą ir išlyginame lengvai paspaudžiant. Dedame į šaldytuvą, kol pasiruošime įdarą.
  4. Į dubenėlį pilame 100 ml vandens, beriame želatiną ir paliekame išbrinkti.
  5. Karšto vandens vonelėje (puodą su vandeniu dedame ant viryklės, ant jo, kad nesiliestų su vandeniu, dubenėlį su šokoladu) ištirpiname šokoladą.
  6. Ištirpusį šokoladą išplakame su kremine varške.
  7. Įplakame kondensuotą pieną.
  8. Karšto vandens vonelėje ištirpiname želatiną ir paliekame atvėsti.
  9. Išplakame grietinėlę iki standžių putų.
  10. Į varškės masę įplakame želatiną.
  11. Šaukštu atsargiai įmaišome plaktą grietinėlę.
  12. Pasiruoštą įdarą pilame ant sausainių pagrindo ir dedame į šaldytuvą bent kelioms valandoms, kad sustingtų.
Skanaus!



Šaltinis: Žurnalas "Beatos virtuvė", 2015 pavasaris/ Nr. 2

Šparaginės pupelės, keptos su džiūvėsėliais

$
0
0

Vasaros prisiminimas. Kadangi šparaginių pupelių parduotuvėje galima rasti visus metus, tad nebūsiu labai ne į temą. 
Praėjusią vasarą grįžau namo po kelių savaičių atostogų, o ten šparaginės pupelės man jau paruošę ultimatumą - arba dabar, arba niekada! Mano mama nieko iš jų negamindavo, tad aš jas vis bandau prisijaukinti, tiesą sakant - sunkiai...
Prisiminiau, kaip kolegė pasakojo, kad jai labai skanu svieste su džiūvėsėliais apkeptos šparaginės pupelės.  Štai ir matote manąją šparaginių pupelių, keptų su džiūvėsėliais versiją. Turiu pasakyti, kad man labai patiko. Aš jas valgiau kaip pagrindinį lengvą patiekalą. Taip paruoštos jos puikiai tiktų ir kaip garnyras.
Kelios pastabos: man šparaginių pupelių ir česnako sąjunga - tobula! Būtinai jo įdėkite. Antras pastebėjimas - būtinai paskrudinkite keptuvėje džiūvėsėlius, antraip gausite riebius trupinius ir tiek. Tuo pat metu reikia saugoti, kad česnakai nepradėtų degti, nes gausite karčius trupinius :)



Taigi, mums reikės (1 porcijai):
poros saujų špraginių pupelių
1 nedidelio svogūno
3 skiltelių česnako
~2-3 VŠ džiūvėsėlių
kietojo sūrio, pateikimui (nebūtina)
sviesto ir aliejaus, arba ghee sviesto kepimui
Džiugo sūrio pateikimui

Paruošimas:
  1. Šparagines pupeles nuplauname, nupjauname abu galiukus ir verčiame į verdantį vandenį. Verdame apie 3-5 minutes, kad dar liktų traškios. Aš viriau 5 minutes ir jos mano skoniui suvirė per daug. Nupilame verdantį vandenį, šparagines pupeles verčiame į šaltą vandenį, kad sustabdytume virimą.
  2. Keptuvėje ghee svieste (arba svieste su šlakeliu aliejaus, kad sviestas nedegtų) pakepiname svogūną, kol suminkštės.
  3. Susmulkiname česnaką ir beriame pas baigiantį kepti svogūną. Pakepiname kelias minutes.
  4. Jei sviesto kepuvėje beveik nebeliko, įdedame dar truputį, kad užtektų ir džiūvėsėliams.
  5. Beriame į keptuvę džiūvėsėlius ir pekepiname kelias minutes, kad apskrustų.
  6. Pupeles nuvarviname ir beriame į kepuvę. Pakepiname kol sušils.
  7. Tiekiant galima pabarstyti kietuoju sūriu.

Skanaus!







Prieš 4 metus: Biskvitinis medaus tortas

Teriyaki lašiša, kepta orkaitėje su brokoliais ir morkomis

$
0
0

Super, super, super! 
Aš pagaunu save, kad dauguma mano receptų prasideda "lengvai ir greitai paruošiama" ir "labai skanu" (na, šita dalimi aš, žinoma, džiaugiuosi). Bet taip jau yra: pastaruoju metu saviraiškos per akis man užtenka darbe, tad šaldytuve atsirado ir žuvies pirštelių, ir koldūnų (šita dalimi aš visai nesidžiaugiu). Tad receptai greitai ir lengvai paruošiamai vakarienei, kuri būtų ir skani, dabar yra mano dėmesio centre. Na ir tokie, kuriuos galima pagaminti su kuo mažiau indų.
Grįžtant prie lašišos recepto - super! Paruošiau per maždaug 10 minučių (gal mažiau), kepiau - 15. Buvo labai skanu. Saldoka (nieko nuostabaus pasižiūrėjaus į produktų sąrašą), bet šiam patiekalui tas saldumas labai tiko. Mums labai patiko ir tikrai kartosim.
Originaliu receptu naudojausi tik kaip idėja, cukraus ir medaus kiekiai man pasirodė mirtini.


Taigi, mums reikės (3 valgytojams):
1 galvos brokolio
2 nedidelių morkų
druskos
aliejaus

3 gabalėlių lašišos file

Padažui:
3 VŠ rudojo cukraus
1-2 VŠ medaus
3-4 VŠ sojos
1 VŠ balzaminio acto
2 VŠ sezamo sėklų

Paruošimas:
  1. Padažui skirtus produktus sumaišome dubenėlyje.
  2. Brokolius išskirstome žiedynėliais, Morkas supjaustome plonomis riekelėmis.
  3. Pagardiname druska, pašlakstome aliejumi ir išmaišome.
  4. Tai nebūtina, bet aš daržoves pakepiau apie 7 minutes orkaitėje.
  5. Ant daržovių dedame lašišos file, kurią aptepame padažu. Sunaudojame visą.
  6. Kepame iki 170 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15-20 minučių, kol lašišos vidinė temperatūra bus 72 laipsniai. Originaliame recepte kepama 200 laipsnių kaitroje 12 minučių.
  7. Lašišą perkeliame į lėkštęs, daržoves sumaišome su skardoje likusiu padažu ir tiekiame prie lašišos kartu su ryžiais.

Skanaus!




Šaltinis: buzzfeed.com






Prieš 3 metus: Čenakai
Prieš 5 metus: Bulvių ir faršo apkepas

Pica/pyragas su smidrais ir kiaušiniais

$
0
0

Savaitgalį apžiūrėjau mamos darželyje augančius smidrus. Jau tuoj bus galima juos pjauti ir skanauti, tad dalinuosi viena iš idėjų, kur galima būtų skaniai panaudoti smidrus, kitų dar vadinamus šparagais. 

Šią picą kepiau pernai, mums labai patiko. Dabar žiūrėdama į nuotaukas galvoju, kad sėkmingai ją būtų galima iškepti ir su sluoksniuota bemiele tešla. Būtų taip pat labai skanu ir dar paprasčiau - nereikėtų ruošti mielinės tešlos. Aš, beja, beveik visada tešlą picai ruošiu iš vakaro - užsiminkau ir dedu lėtam šaltam kildinimui į šaldytuvą. Kitą vakarą tereikia tešlą iškočioti, apdėlioti ir, iškepus, suvalgyti :)

Taigi, mums reikės:
Pagrindui:
pusės porcijos mielinės picos tešlos. Receptas čia>>.
Įdarui:
apie 300 g smidrų
2 VŠ grietinės
3 kiaušinių
150 g tarkuoto fermentinio sūrio
2 VŠ tarkuoto kietojo sūrio (naudojau Džiugo sūrį)
100 g rūkytos šoninės
druskos, pipirų (druskos siūlau dėti minimaliai)

Paruošimas:
  1. Pakilusią tešlą iškočiojame į apskritimą, suformuojame kraštelius.
  2. Ant pagrindo išdėliojame šparagus (aš dėliojau žalius, Renataoriginaliame recepte juos siūlo 5 minutes apvirti) ir šoninę.
  3. Kiaušinius išplakame su grietine, fermentiniu sūriu, druska, pipirais ir užpilame ant picos.
  4. Viršų pabarstome tarkuotu kietuoju sūriu, kad susidarytų skani plutelė.
  5. Kepame iki 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 15 minučių. Orkaitės kepa skirtingai, tad siūlau stebėti.

Skanaus!

Šaltinis: Sezoninė virtuvė






Prieš 3 metus: Čenakai
Prieš 5 metus: Bulvių ir faršo apkepas

Befstrogenas su žolelėmis pagardintais makaronais (pasta)

$
0
0

Reklama. :) 
Rimi pasiūlė dalyvauti blogerių konkurse, kurio finalas būtų „Gelbėkit vaikus“ dienos centre, kur su vaikais gaminsime šeimos pietus stokojantiems. Užduotis buvo įdomi - visi dalyvaujantys gavo vienodą krepšelį Rimi ženklo produktų, o ką gaminti gali nuspręsti kiekvienas (čia man truputį priminė mano mėgiamos laidos MKR formatą). Iš pradžių man atsivėrė visos čiakros galvojant ką pagaminti. Bet vakarais tarp darbo ir visokių veiklų turint laiko daugių daugiausia valandą, per kurią reikia spėti ir pavalgyti, dalį čiakrų teko uždaryti.


Greičiausiai suvartojama prašėsi "Rimi jautiena stroganovietiškai". Patiekalas su jautiena buvo eilės priekyje dar ir dėl to, kad mano patirtis su jautiena iki šiol buvo menka, o ir ta pati - ne pati geriausia
Sudėjus visas aplinkybes, pasirinkau befstrogeno receptą su makaronais, kuris paruošiamas daugių daugiausiai per 30 minučių. 
Pasiskaičiusi internete sužinojau, jog befstrogenas - aristokratiškas patiekalas (o ne valgyklinis šamurliakas, kaip maniau anksčiau), kuriam naudojama kokybiška jautiena (idealiame pasaulyje, taip turėtų būti visur ir visada). Geriausiai šiam patiekalui tiktų išpjova ar nugarinė, kitų dalių mėsa gali būti kietoka, mat pagal receptą mėsa greitai apkepama, jos nereikia ilgai troškinti.
Patiekalas puikus! Greitai pagaminamas, nerealaus skonio. Mums labai patiko. Tik dar kartą pabrėžiu - mėsa turi būti kokybiška.




Taigi, mums reikės (5-6 porcijoms):
400 g jautienos stroganovietiškai "Rimi" arba jautienos išpjovos ar nugarinės gabalėlio
1 VŠ sviesto "Rimi"
1 VŠ aliejaus
300 g pievagrybių (Aš naudojau mažyčius)
2 didelių svogūnų
1 VŠ miltų "Rimi"
300 ml jautienos sultinio (aš šioje vietoje sukčiavau ir naudojau sultinįo miltelius (vištienos) + verdantį vandenį)
1 VŠ Dijon garstyčių "Rimi"
1 VŠ pomidorų padažo. Naudojau naminį
3 VŠ grietinės "Rimi"

400 g tagliatelle makaronų "Rimi"

Pluoštelio šviežių petražolių

Paruošimas:
  1. Jei naudojate jautienos nugarinės ar išpjovos gabalėlį, įdėkite jį 45 minutėms į šaldiklį. Bus paprasčiau supjaustyti plonomis juostelėmis.
  2. Keptuvę įkaitiname ir dedame pusę sviesto ir pilame pusę aliejaus. Padidiname kaitrą ir dalimis apkepame jautienos juosteles, kad parustų. Jei suversime visą mėsą į keptuvę vienu metu - ji ne apskrus, o pradės troškintis. Iškeptą jautieną perkeliame į dubenį.
  3. Toje pat keptuvėje  apkepame pievagrybius. Jei naudojate didelius - juos iš pradžių supjaustome riekelėmis. Apkepame ir pilame pas jautieną į dubenį.
  4. Keptuvėje ištirpiname likusį sviestą kartu su aliejumi. Beriame smulkintus svogūnus ir pakepiname kol suminkštės.
  5. Į keptuvę beriame miltus ir pakepiname 1 minutę.
  6. Palaipsniui, nuolat maišant,  supilmame sultinį ir leidžiame 5 minutes pavirti, kol sutirštės.
  7. Galiausiai sudedame garstyčias, pomidorų padažą ir grietinę. Išmaišome, paverdame 1 minutę.
  8. Į padažą supilame apkeptą jautieną, grybus. Viską išmaišome ir paliekame kelioms minutėms susimaišyti skoniams.
  9. Makaronus išverdame pagal rekomendacijas ant pakelio. Nukošiame vandenį ir sumaišome makaronus su puse smulkintų petražolių.
  10. Kreminį befstrogeno padažą pilame ant makaronų, pabarstome likusiomis petražolėmis ir tiekiame.
Skanaus!


Šaltinis: bbcgoodfood.com






Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su džiovintomis spanguolėmis, Brie sūriu ir cinamonu

$
0
0

Nujaučiu, kad dalis, perskaitę pavadinimą, tikrai pagalvojo, kas čia per dyvas? Neslėpsiu, aš pamačiusi šį variantą, dar gi patempiau lūpą pusiau su panieka. Net nepamenu, kodėl po tokios reakcijos aš šį receptą išsisaugojau. Po to, kai brokolių ir džiovintų spanguolių salotos mūsų namuose tapo tikru hitu, keliaudama per 4337 (!) išsaugotus, bet dar nešbandytus receptus, iš karto stabtelėjau ties šių pyragėlių receptu ir pagalvojau, kad turėtų būti skanu, Aš klydau! Viešpatėliau su viešpačiukais, koks skonis! Pirmas kąsnis tik ištraukus pyragėlius iš orkaitės - skonių sprogimas burnoje: ir cinamono bei cukraus saldumas, ir spanguolių rūgštelė ir brie sūrio švelnus pikantiškumas. Garantuotai tai pastarojo meto skonio atradimas! Ir, tarp kitko, elementariai paprastai ir greitai pagaminamas!
Tą pirmąjį skonį dar šilto pyragėlio dar dabar prisimenu, bet jie nepakartojamai skanūs buvo ir visiškai atvėsę. Receptą rašau praėjus geram mėnesiui, po to, kai gaminau ir valgiau juos, bet i rpo tiek laiko juos prisiminus prasideda seilėtekis, o pamačius parduotuvėje Brie - prima asociacija - šie pyragėliai (anksčiau pirma asociacija buvo vynas...)



Taigi, mums reikės:
1 lakšto (250 g) šaldytos sluoksniuotos bemielės tešlos
4 VŠ sviesto, tirpinto atvėsinto
230 g Brie sūrio, kambario temperatūros (aš sunaudojau apie 170 g, teoriškai užteko, praktiškai daugiau būtų nepamaišę)
1 puodelio džiovintų spanguolių
1/4 puodelio rudojo cukraus 
2 AŠ cinamono

1 puodelis = 236 ml

Paruošimas:
  1. Tešlą atitirpiname pagal nurodymus ant pakelio.
  2. Konditeriniu teptuku (arba tiesiog šaukšto pagalba) ištepame ištiestą tešlos lakštą 1 šaukštu tirpinto cukraus.
  3. Tolygiai ant tešlos pabarstome maždaug 2 šaukštus cinamoninio cukraus.
  4. Brie paskirstome ant tešlos. Jei lengvai nesiteps, tiesiog supjaustome sūrį juostelėmis ir išdėliojame ant tešlos.
  5. Pabarstome džiovintomis spanguolėmis.
  6. Išilgai ilgosios kraštinės suvyniojame į volelį.
  7. Gautąjį volelį aptepame likusiu tirpintu sviestu ir apibarstome likusiu cinamoniu cukrumi.
  8. Supjaustome  maždaug 1 cm storio pyragėlius. Išbandžiau originaliame recepte aprašytą būdą: paimame tarpdančių siūlą (atsimatuokite dosniai, nes trumpą siūlą tarp slidžių pirštų nulaikyti sunku), pakišame po tešlos voleliu ties ta vieta, kur norime pjauti ir sukryžiuojame ore tankas, kad tuo pat metu susikryžiavęs siūlas perpjautų tešlą. Labai patogu. Tik aš beskubėdama supjausčiau dvigubai storiau nei reikėtų.
  9. Išdėliojame pyragėlius ant kepimo popieriumi ištiestos skardos.
  10. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 12-15 minučių, kol tešla parus, o sūris ims burbuliuoti. manieji buvo dvigubai storesni nei reikia, tai kepė ~20 minučių.

Skanaus!



Šaltinis: Half baked harvest








Prieš 2 metus: Paukštienos keksiukai
Prieš 3 metus: Čenakai
Prieš 5 metus: Bulvių ir faršo apkepas


Pomidorų ir fetos salotos

$
0
0

Nupučiu dulkes nuo savo tinklaraščio....
Atsinešu superines pomidorų salotas su feta sūriu. Jau nepamenu kiek metų jas gaminu. Dabar, kai pomidorai patys skaniausi, pats laikas jas gaminti. O kai į šias salotas kartą papildomai įpjausčiau arbūzo - atradau jas iš naujo. Pabandykit! Ar su arbūzu, ar be - labai rekomenduoju!



Taigi, mums reikės (gausiai pasigardžiuoti kaip garnyru - 2 porcijos):
5 vidutinių gerai prinokusių pomidorų
100 g fetos sūrio
1 nedidelio mėlynojo svogūno (pridėjau nuo savęs - labai tinka!)
1 VŠ alyvuogių aliejaus
1 VŠ balzaminio acto ar kremo
pluoštelio šviežių krapų (būna, kad neturiu - ne bėda), jei turite šviežių bazilikų - jie či ataip pat tiks
riekės arbūzo, jei norisi naujų pojūčių
maltų juodųjų pipirų ir, jei trūksta, druskos

Paruošimas:
  1. Svogūnus supjaustome riekelėmis, ar kaip tik patinka, svogūnus plonais pusžiedžiais.
  2. Sluoksniuojame: pomidorai, (arbūzas, jei naudojame), svogūnai, trupinta feta.
  3. Pašlakstome aliejumi, balzamiku, pagardiname pipirais ir jei turime - smulkintais krapais.

Skanaus!


Šaltinis: Beatos Nicholson knyga "Beatos virtuvė"









Prieš 1 metus: Ledai sausainyje
Prieš 2 metus: Ryžių košė (pudingas)
Prieš 3 metus: Skrebučiai su medumi
Prieš 4 metus: Kitaip virtas kiausinis

Pikantiškos gaivinančios pomidorų sriubos taurelės

$
0
0

Super! Lengvai atru, gaivu, žadina apetitą ir norisi dar ir dar.



Man labai patiko šitie maži shot'ai. Aš jau nebežinau, kiek metų vis ruošiuosi išbandyti ispaniškąją šaltą sriubą gazpacho. Čia ne tai, bet jau į tą pusę. Tad, kol šiltnamiuose sirpsta pomidorai - pats laikas išbandyti šį receptą.  




Taigi, mums reikės:
250 g pomidorų (aš naudojau naminius konservuotus)
1/2 puodelio baziliko lapelių
1/2 puodelio saliero lapelių arba 1 stiebas
2 VŠ alyvuogių aliejaus
1/2 - 1 VŠ Tabasco (siūlau dėti pagal skonį ir aštriamėgiškumą)
1 AŠ vynuogių acto
druskos, pipirų

Paruošimas:
  1. Visus produktus išskyrus druską ir pipirus dedame į blenderį ar virtuvinį kombainą ir suplakame iki vientisos tekstūros.
  2. Paragaujame, pagardiname druska, pipirais, jei reikia - įpilame šiek tiek vandens.
  3. Palaikome šaldytuve bent pusvalandį, kad atšaltų.
  4. Tiekiame papuoštus baziliko lapeliais ir saliero stiebeliu.

Skanaus!


Šaltinis: Bell'alimento









Prieš 1 metus: Ledai sausainyje
Prieš 2 metus: Ryžių košė (pudingas)
Prieš 3 metus: Skrebučiai su medumi
Prieš 4 metus: Braškių-kefyro desertas

Ant laužo ruoštas plovas

$
0
0

Kai pabosta šašlykai, kepsniai, dešrelės ir panašūs kepiniai ant žarijų, ir norisi smagaus užsiėmimo prie laužo, plovas yra puikus pasirinkimas. Mes jį jau esame ruošę ne kartą - ir vakarienei parplaukę baidarėmis, ir vakarojant prie ežero, o šį kartą tiesiog šeštadienio vakarienei. Visi produktai patys paprasčiausi, ypatingų kulinarinių gabumų čia taip pat nereikia. Tad jei ruduo dar leis pasidžiaugti gražiais savaitgalio vakarais - siūlau išbandyti!




Taigi, mums reikės (8-10 valgytojams, jei labai alkaniems ir valgiems, tuomet 6-8 valgytojams):
5 didesnių svogūnų
4 didesnių morkų
2 paprikų
700 g kiaulienos mentės ar sprandinės
800 g plikytų ryžių
apie 400 ml aliejaus
druskos, juodųjų pipirų, kumino, čili pipirų dribsnių, 
3-5 galvų česnako (čia geriausia plovo dalis, tad negailėkite)

Paruošimas:
  1. Daržoves supjaustome.
  2. Ketaus puodą statome ant ugnies ir įkaitiname.
  3. Pilame aliejų, jam įkaitus beriame svogūnus ir pakepiname kol svogūnai taps auksinės spalvos. 
  4. Pas svogūnus beriame morkas ir dar kepiname 5-10 minučių. Bekepinant morkas, suberiame ir pjaustytas paprikas. Nepamirštame vis pamaišyti!
  5. Sustumiame daržoves į vieną šoną ir beriame maždaug 1-1,5 cm dydžio gabalėliais supjaustytą mėsą.
  6. Kai mėsa apkepa, gardiname viską prieskoniais, išmaišome, išlyginame ir ant viršaus tolygiai paskirstome ryžius. Jokiu būdu nemaišome!
  7. Nupjauname česnakams apatinę dalį (kur šaknis) ir susmaigstome į ryžius.
  8. Pilame į puodą vandens, kad ryžiai būtų apsemti bent per du pirštus. Jei turite galimybę, geriau užpildinti verdančiu vandeniu - taip plovas išvirs daug greičiau.
  9. Puodą uždengiame ir paliekame virti, karts nuo karto patikrinant ar užtenka vandens ir ar ryžiai neišvirė. 
  10. Kai jau ryžiai išverda, puodą imame nuo ugnies ir, kaip bet kurią košę, paliekame dar 10-15 minučių pabrinkti, o tada jau dalybos! Labai skanu su raugintais ar marinuotais agurkėliais.
Skanaus!








Prieš 2 metus: Pusrytinė pica
Prieš 3 metus: Grikių kepsneliai
Prieš 4 metus: Cezario salotos
Prieš 5 metus: Karamelinis sūrio tortas
Prieš 6 metus: Pieniška kiaušinienė

Moliūginis keksas su šokolado gabaliukais

$
0
0

Super minkštas, super purus, drėgnas, kvapnus keksas. Moliūgo niekas ir labai ieškodamas nesurastų. Lengva ranka įrašau į TOP'ų kategoriją - šį rudenį jį tikrai kepsiu dar ne kartą!



Taigi, mums reikės:
Šlapias mišinys:
2 kiaušinių
150 g cukraus
1 AŠ vanilinio cukraus
1/4 AŠ druskos
100 ml bekvapio aliejaus
4 VŠ jogurto (naudojau grietinę)

Sausas mišinys:
60 g ruginių miltų
110 g kvietinių miltų
1 AŠ sodos
1/2 AŠ cinamono
100 g šokolado (naudojau juodąjį)

Užbaigimui:
cukraus pudros apibarstymui 

Paruošimas:
  1. Šluotele išplakame iki vientisos masės šlapio mišinio produktus.
  2. Kitame dubenyje sumaišome sauso mišinio produktus ir įsijojame juos į plakinį. Vieną šaukštą miltų pasiliekame. Išmaišome, bet stengiamės nepermaišyti. 
  3. Susmulkintą šokoladą sumaišome su pasiliktu šaukštu miltų ir įmaišome į tešlą.
  4. Tešlą supilame į sviestu išteptą kepimo formą.
  5. Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 35-50 minučių. Tikriname su mediniu pagaliuku - jis ištrauktass neturi būti apsivėlęs. Trukmė priklausys nuo orkaitės, kepimo formos, tad būtina tikrinti,
  6. Keksą prieš išimant iš formos leidžiame atvėsti.
  7. Prieš tiekiant apibarstome cukraus pudra.

Skanaus!








Prieš 2 metus: Pica pusryčiams
Prieš 3 metus: Grikių kepsneliai

Kukurūzų ir moliūgų sriuba

$
0
0

Lengva, rudeniška sriuba. Saldoka tiek nuo moliūgo, tiek nuo kukurūzų. Aš vietoje konservuotų kukurūzų naudojau šviežias burbuoles, o vietoje šviečio moliūgo - kepto moliūgo tyrę. Sriuba skani ir atlaidi įvairioms variacijoms. 



Taigi, mums reikės (4 valgytojams):
750 g moliūgo, supjaustyto dideliais kubeliais
1 svogūno, susmulkinto
400 g konservuotų kukurūzų (aš naudojau 4 kukurūzų burbuoles)
1 1/2 AŠ kario miltelių
druskos, juodųjų pipirų
800 ml daržovių sultinio
125 ml riebios grietinėlės
žiupsnio čili dribsnių (jei  norisi, man labai tiko)

Paruošimas:
  1. Dideliame puode įkaitiname kelis šaukštus aliejaus, beriame smulkintą sovūgūną ir pakepiname kelias minutes.
  2. Į puodą beriame moliūgo gabalėlius (žr.pastabą apačioje) ir pakepiname dar 5 minutes.
  3. Į puodą pilame nusunktus konservuotus kukurūzus (žr.pastabą apačioje), kario miltelius, druską, pipirus ir patrokiname pora minučių.
  4. Užpilame sultinius ir paliekame virti apie 20 minučių, kol moliūgas suminkštės. 
  5. Pusę sriubos sutriname virtuviniame kombaine ir pilame atgal į puodą arba lengvai pamakaluojame sriubą su blenderiu.
  6. Supilame grietinėlę, pakaitiname, kad viskas sušiltų ir tiekiame.
  7. Man šiai sriubai labai tiko žiupsnis čili dribsnių, kuriais pabarsčiau sriubą savo lėkštėje.
Skanaus!

Pastaba: Kadangi aš naudojau tyrę, kurios kepinti jau nebereikėjo, ir žalius kukurūzus, tad dariau atvirkščiai ne recepte: pas svogūnus pirmiausia bėriau nupjaustytus nuo burbuolės kukurūzus, o juos pakepinusi - moliūgų tyrę.


Šaltinis: Žurnalas "Virtuvė Nuo... Iki....", 2014 11 (65)






Prieš 3 metus: Grikių kepsneliai

Prieš 5 metus: Slyvienė su brendžiu
Prieš 6 metus: MEDAUS TORTAS

Viewing all 224 articles
Browse latest View live